Prowadzisz


Kraj pochodzenia: Kenia

Leżąca w Afryce Wschodniej Kenia do dziś spiera się z Etiopią o tytuł ojczyzny drzewa kawowego. Ziarna uprawiane na tych terenach uważa się za jedne z najlepszych na świecie. To kawa o wspaniałym, silnym aromacie owocowym i znakomitej równowadze pomiędzy mocą i kwaskowością.

Większość kenijskich kawowców uprawia się na wysokościach 1500 - 2100 m n.p.m. Zbiory odbywają się dwa razy w roku. Ciekawostką jest fakt, że surowiec pozyskiwany jest droższą, wybiórczą metodą polegającą na kilkakrotnym obchodzeniu plantacji i zbieraniu jedynie dojrzałych owoców.

Odmiana kawy: AA Plus Superstar

Smak:
winny, wytrawny, łagodny
Aromat:
owocowy akcent
Kwaskowość:
wyważona
Kofeina:
około 187 mg/filiżankę
Równowaga:
dobra
Ziarno:
równomierne, dość duże
Metoda obróbki:
sucha
Najlepsza w kawie:
Mokka, Cappuccino, Cafe Latte, dessert
Klasyfikacja:
Perle

Uwzględniając wyjątkową jakość kawy kenijskiej, trudno odmawiać jej prawa do tytułu prababki wszystkich kaw. Nie jest tak pierwotna jak kawa z Etiopii, ale zaopatruje się w nią światowa czołówka odbiorców. Dzieje się tak za sprawą doskonałego smaku i zapachu. Głęboki aromat podkreślony jest winnym akcentem o wytrawnym charakterze, dodatkowym atutem AA Plus Superstar jest moc i silne działanie pobudzające.

Najlepszą renomę mają ziarna: PB (peaberry), której owoce zawierają pojedyncze, okrągłe ziarno, nazywane również kawą perłową. Ponadto Kenia oferuje surowiec o oznaczeniu AA Plus-Plus, AA Plus, AA i AB.

Arabica AA Plus Superstar ma właściwości podobne do kaw kolumbijskich. Jest jedyną kawą, która nawet mocno palona nigdy nie będzie gorzka. Nadaję się do picia i z mlekiem i bez, a owocowy aromat pozwala wyczarowywać z niej doskonałe kawowe desery.

Przejdź do sklepu online Coffea

Sonda

Jaka kawe najchetniej pijasz ?